Fem-colla (A1)

bacallà 15 €/kg musclos 7 €/kg sípia 20 €/kg tonyina 35 €/kg 8 El menjar QUANT VAL? 10. Observa, escolta i llegeix. 11. Quant val cada aliment? Relaciona. 12. Escolta aquests nombres i fixa’t com es pronuncien. 15 quinze 20 vint 25 vint-i-cinc 30 trenta 35 trenta-cinc 40 quaranta 45 quaranta-cinc 50 cinquanta 55 cinquanta-cinc 60 seixanta 65 seixanta-cinc 70 setanta 13. Tria un producte i pregunta-li el preu a la teva parella. Anota la resposta i, després, intercanvieu els papers. Com preguntem un preu? Quant valen els musclos? Quin preu té la tonyina? Quant costa el calamar? Com preguntem el preu total? Què et dec? Què li dec? Quant és? Quant val tot? Quant costa tot? Encara hem de passar per la peixateria i la carnisseria. Tindrem prou diners? Disculpi, quant val el salmó? 25 € el quilo. I quant costen les sardines? 6 € el quilo. 12 € el quilo. I quin preu tenen les gambes? 68 Animallibres

RkJQdWJsaXNoZXIy MzI3MzI=